سریال احضار

بازدیدها: 2

✅ نوشتاری مهم در خصوص پخش “سریال احضار” شبکه ۱ در ماه مبارک رمضان

◀ با توجه به چالش های ایجاد شده در فضای مجازی برای یک سریال ، تحقیق و بررسی در خصوص سریال احضار که قرار است از شبکه ی ۱ سیما پخش شود و توسط برخی عاملان عرفان های کاذب مورد هجمه ی رسانه ای قرار گرفته و عموم مردم را به بایکوت کردن این سریال دعوت نموده اند، انجام شده است که ذیلا جهت مداقه ی بیشتر ارائه می گردد:

⬅ آن‌طور که از تیزر و لوگوی سریال “احضار” برداشت می‌شود با سریالی خنثی روبرو نیستیم و قصد دارد حرف‌های مهمی درباره عرفان‌های کاذب و جلسات احضار روح بزند؛ موضوعی که شاید دغدغه بسیاری از مخاطبان باشد تا سریالی تماشا کنند که علاوه بر سرگرمی، آگاهی‌بخش هم باشد و مخاطب را به فکر وادارد.

◀ همیشه هم طرح این دست موضوعات چالش‌هایی را به همراه داشته، هرچند که در میان دینداران، تردیدی در واقعی بودن روح و وجود شیطان وجود نداشته و ندارد، اما دوری از ساخت این دست آثار باعث رشد قارچ‌گونه عرفان‌های کاذب شده و عواقب غیرقابل جبرانی را در خانواده‌ها و به تبع آن در جامعه ایجاد می‌کند و ضرورت پرداخت درستِ به این باورهای اعتقادی را در رسانه ملی دوچندان می‌کند.

⬅ نبود آگاهی‌بخشی به مخاطبان در رسانه ملّی باعث ایجاد افرادی مانند “طاهری” و حلقه عرفان‌های کاذب شد که منجر به انحرافات وحشتناکی در بخشی از جامعه شد.

 ⬅ لوگوی این مجموعه که با نمادی از چشم جهان‌بین منتشر شده، بر اساس اعلام علیرضا افخمی “کارگردان سریال” کاملا با موضوع سریال مطابقت دارد.

⬅ تمام جلسات احضار روح با علامت چشم جهان‌بین شناخته می‌شود و در طراحی لوگو کاملا به این مهم توجه شده و این مجالس را نفی می‌کند. با نوع ارائه لوگو کاملا قابل درک است که سریال در جهت نفی عرفان‌های کاذب و جلسات احضار روح ساخته شده و برای مخاطب کاملا هشداردهنده است.

⬅ کاربرد نماد چشم جهان‌بین در لوگو بسیار اهمیت دارد. در بسیاری از کارتون‌ها یا فیلم‌های سینمایی خارجی این نشان را می‌بینیم که کاملا در مدح این چشم که به عنوان تک‌چشم یا چشم دجال هم از آن یاد می‌شود، استفاده شده، اما با توجه به طراحی لوگو، کاملا مذموم بودن عرفان‌های کاذب و مجالس احضار در آن قابل درک است و به مخاطب نهیب می‌زند که با سریالی در نقد مجالس احضار روح روبه‌رو است. به فتوای اکثر علما، برپایی یا شرکت در مجالس احضار روح مذموم و حرام اعلام شده، زیرا اکثریت قریب به اتفاق چنین مجالسی بر پایه دروغ و فریب‌کاری است. 

?حرف آخر:
افزایش سواد رسانه کمک می کند که در تله های مختلفی که در فضای مجازی قرار داده شده است گرفتار نشویم.

Admin

Admin

با نوک انگشتانم آنقدر بر پیکره ی وب نگاره حک میکنم تا وب نگاره مثل سنگ نگاره های باستان ماندگار شود!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *