کلاهبرداری از طریق اس ام اس بانک

بازدیدها: 3

پیام حقوقی

کلاهبرداری
در بررسی پرونده ای و بنا به اظهارات شاکی که فروشنده خودرو پژو پارس بود نحوه قربانی شدن خویش را چنین بیان می کند:

در تاریخ 99/8/12 از خریدار ناشناسی تماس تلفنی دریافت نمودم که خریدار خودرو است و شماره و آگهی من را در سایت دیوار مشاهده کرده است.
قول و قرار گذاشتیم دو نفر آمدند ماشین را دیدند و پسندیدند و قولنامه ای هم نوشتند و حدود ده میلیون پرداخت نمودند و قرار بر این شد که قولنامه و خودرو تا پرداخت مابقی پول پیش من بماند ، آنها فقط از من خواستند تا نام بانکی که در آن حساب دارم بدهم تا مابقی پول را پرداخت نمایند، من هم گفتم بانک ملی هر شعبه ای که باشد مهم نیست ، حسابم بانک ملی است.

فردای آن روز پیامک پرداخت مابقی پول را از طرف بانک دریافت کردم. فقط چند دقیقه بعد خریدار به من زنگ زد گفت آقای….پول به حسابتان واریز شد؟
من هم با خوشحالی گفتم بله، و ادب بخرج دادم و گفتم حالا چه عجله ای ؟ اگر لازم داشتید….
گفتم حداقل مبلغی را بابت جریمه و خرج سند کم میکردید. گفت نه بابا اختیار دارید من آدم خودم را خوب میشناسم و به شما کاملا اطمینان دارم، گفت حالا کی بیام قولنامه را ازتون بگیرم ؟ بازهم ادب بخرج دادم گفتم قولنامه و ماشین آماده هست هروقت آمدید قدمتون بر چشم.

ساعتی بعد آمدند همه مدارک خودرو را چک کردند و قولنامه را گرفتند و ماشین را بردند.
بلافاصله فردای همان روز هم با هم رفتیم دفتر اسناد رسمی و بدون اینکه اجازه بدهند من دست به جیب مبارک ببرم و سهمیه نقل و انتقال خودم یعنی فروشنده و جریمه را پرداخت کنم همه را یکجا پرداخت نمودند و حسابی حقیر را شرمنده کردند و بعد از انتقال کامل سند با همدیگر دست دادیم و من ضمن تبریک دعا کردم که انشاالله چرخ این ماشین برای زندگیشان خوب بچرخد و از همدیگر جدا شدیم .

من که دنبال خودرو دیگر و مدل بالاتر برا خرید می گشتم بعداز چند روز از سایت دیوار خودرو مورد انتظار را پیدا کردم و قرار گذاشتیم و خودرو را پسندیدم و بعد از مراحل کارشناسی بلافاصله قولنامه کردیم. باهم به نزدیکترین عابر بانک رفتیم که فعلا تا آن جا که عابر بانک اجازه می‌دهد کارت به کارت کنم، هرچند بار که کارت زدم متوجه شدم که موجودی کارت من مبلغ ناچیزی است که قبل فروش خودرو در حسابم موجود بود، چندین بار صلوات فرستادم، خدایا چه اتفاقی افتاده است؟ پس این پیامک که چند روز پیش از طرف بانک برام اومد که مبلغ چند میلیون بحساب شما واریز شد چی بود؟ این پول کجا رفت؟ من که فقط همین یک حساب بانک ملی را داشتم.
شرمنده فروشنده خودرو شدم گفتم آقا لطفا مرا به نزدیکترین شعبه بانک ملی برسانند تا ضمن بررسی و رفع اشکال، از حسابم برداشت و پول شما را تقدیم نمایم.
به بانک آمدم ناگهان متوجه شدم خریدار شیاد و کلاهبردار خودروام در یکی از شعب بانک ملی حسابی بنام خود باز کرده و شماره تلفن من را داده، و در واقع پول را بحساب خود واریز کرده و چون شماره تلفن من را داده بوده ، فقط پیامک واریز به من آمده است در واقع هیچ پولی به حساب من واریز نشده است و کلاه پشمی بزرگی به سرم رفته است.

عزیزان مواظب این نوع کلاهبرداری ها باشید و قبل انجام قطعی معامله و تحویل خودرو و نقل و انتقال حساب واریزی خود را به دقت چک کنید.

         دانا و مانا باشید

مهدی نامی

Admin

Admin

با نوک انگشتانم آنقدر بر پیکره ی وب نگاره حک میکنم تا وب نگاره مثل سنگ نگاره های باستان ماندگار شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *